Osmaniye Karacalar Kız Öğrenci Apartı

Telefon: 0328 404 00 41 - 0538 333 22 58 - 0533 477 02 79

Menu


Osmaniye Öğrenciler İçin Yaşam

Osmaniye'de Nasıl Yaşanır ?

Korkut Ata Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir Şehirde veya ücra bir İlçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.Artık,kendi ayaklarınızın üstünde durma zamanı geldi.
Korkmayın..!
Çünkü Buralardaki İnsanların Çocukları da;başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire, sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı;sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,İşte bu yüzden ; öğrenciler bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulundukları için;size sıcak davranıp yardımcı olacaklardır.Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay  insanları genelde misafirperverdir.Güleryüzle bir selam vermenin, iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım Hayat nasıl geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda Osmaniye'de sürdürmeye karar veren o kadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız.

Öğrencilere konaklama hizmeti veren iyi bir apartı seçtiğinizde,sizinle ilgilenmeyi bir görev bilen apart yetkilileri; Yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır. 


Ulaşım: Ulaşım Konusunda Çok zengin Adana,Hatay,Gaziantepte havaalanı var,Trenle,Otoban ve Karayolu ile ulaşım var.

Terminal: Osmaniye Otogarına inip sadece 1 Dolmuş ile Korkut Ata Üniversitesine ulaşabilirsiniz.

Osmaniye'ye gelişte otobanı kullanmanızı tavsiye ederiz, Devlet yolu ile Adana'dan gelişte Osmaniye'ye yaklaşık 15 km kala yol ikiye ayrılır sağa İskenderun -Antakya sola Osmaniye Gaziantep bu yolu devam ederek Osmaniye'ye girdiğinizde köprüye gelmeden sağa Korkut Ata üniversitesine yön tabelaları göreceksiniz yön tabelaları çok iyi konulmuş görmemeniz mümkün değil bu yola girdiğinizde bu bölge adeta Eğitim Bölgesi; Anadolu Lisesi ve diğer liseler Osmaniye Kültür Merkezi hep burada, burayı farketmesenizde hemen ilk kavşaktan sağa girerseniz ilerideki kavşak ve köprünün üzerinden üniversiteye ulaşabilirsiniz. Üniversiteye dönmeden yolunuza devam ettiğinizde osmaniyeyi ortadan bölen Gaziantep-Kahramanmaraşa giden geniş ve tertemiz yoldan devam edeceksiniz solunuzda pttt az ilerisinde solda osmaniye eski oto garı ve BELEDİYE Hizmet Binasını görürsünüz.Karşıları Osmaniyenin yoğun olan şehir merkezi devamında Gaziantep-Osmaniye Çevre Yolu ve Otobana giden Osmaniyenin diğer girişinin bulunduğu kavşaga çıkarsınız. Bu kavşaktan sağa çevre yoluna girdiğinizde kavşaktan sonra 2. trafik lambalarından sola yine üniversiteye gidebilirsiniz. Korkut Ata Üniversitesi osmaniyenin Fakıuşağı mahallesinde kurulmuş dolmuş minibüslerve taksilerle ulaşım sağlanmaktadır.

Osmaniye'de Neler yapılır: Osmaniye sonradan il olan diğer iller gibi hızla gelişmekte her yıl dahada büyüyor çok büyük şehirlerde olan imkanlara sahip değil ama öğrencilik yaşamınızı keyifle geçirebileceğiniz bir şehirde aradığınız tüm imkanlar var. Yumurtalık ve Burnaz sahillerine de baya yakın denize gidebilirsiniz.Meşhur Zorkun Yaylasında buz gibi havada keyf yapabilirsiniz.

 

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Bahçe Meslek Yüksek Okulu : 

 

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Düziçi Meslek Yüksek Okulu :

 

 Osmaniye Hasanbeyli İlçesi :

 

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Kadirli Meslek Yüksek Okulu :

 

 Osmaniye Sumbas İlçesi :

 

 Toprakkale İlçesi : Adana veya Hatay'dan Osmaniye şehirmerkezine gelişte olan ilçe Osmaniyeye çok yakındır.

 

 Korkut Ata Üniversitesi:  http://www.osmaniye.edu.tr/ Adana ve Hataydan Osmaniye şehir merkezine girişte sağa Kadirli ve Kahramanmaraş yolu ayrılır, Bu yola girerek ilk ışıklardan sağa Fakıuşağı mahallesinde kurulmuş olan üniversitenin önüne gelirsiniz. 4 km içeride geniş bir alana kurulmuş Osmaniye-Korkut-Ata-Üniversitesi-Fotoğrafıbakımlı  modern yeni yeni inşaşatları tamamlanan ve bazı fakültelerin inşaatları süren gelişmekte olan bir üniversite kampüsüdür, Ana kampüs burası ve kurulduğu günden buyana her şehirde olan öğrenci bölgeleri gibi öneceden çay içebileceğiniz bir kafe dahi bulunamayan bu bakir bölgeler 2 - 3 yıl gibi kısa bir zamanda fazlasıyla öğrenciye hitap eden işletmelerle doluyor. Kampüs civarıda gelen öğrenci yoğunluğunun artmasıyla birlikte yeni yeni inşaatlar yapılarak, 1 + 1 veya eşyalı kiralık daire, Öğrenci apartları vb konaklama sektörü oluşuyor. Tabiki bu aşırı öğrenci yoğunluğu beraberinde öğrenci barındırma sektöründe hizmet veren firmaların kalitesinde de düşüşü getiriyor, normalde sade bir apartman görünümünde olan adı şu apart veya bu apart olan binalarda hem öğrenci apartı hem günlük kiralık apart olarakta hizmet verebiliyor, Parasını ödeyen herkese ve kız veya erkek öğrenci ayrımı yapmadan aynı ortamda hizmet veren kaliteli veya çok kalitesiz apartlarda olabiliyor, öğrenci apartı seçiminde bu olasılıkları göz önünde bulundurarak Kurumsal firmalardan yana karar vermenizi tavsiye ederiz.1 binada 40 daire olduğunu düşünün ve bu dairelerin her biri farklı şahıslara ait.Bu gibi ve buna benzer Apartlarda Yönetim sorunu oluşmaktadr.EE doğal olarak 40 başlı yönetim yapılamaz .Seçimlerinizde , APART Sahibinin 1 TEK Kişi olmasına yani 1 binadaki tüm dairelerin 1 tek kişiye ait olmasına dikkat ederek hareket etmenizi tavsiye ederiz çünkü ,Apartlarda söz hakkı da Yönetim de TEK olur ve bu da huzur ve refahın olmasını sağlar.