Osmaniye Karacalar Rezidans

Telefon: 0328 404 00 41 - 0538 333 22 58 - 0533 477 02 79

Menu


Haberler

Organik Tarım İşletmeciliği ve Gıda Teknolojisi Bölümlerini Tercih Edecek _-_lere Müjde (28.06.2016)     Okunma Sayısı : 170

YÖK Başkanı Prof. Dr. M.A. Yekta Saraç, geçtiğimiz günlerde üniversitelerin ziraat, tarım, orman ve su ürünleri ile ilgili fakültelerinin dekanları ve yüksekokul müdürleri ile YÖK'te bir araya geldi. Toplantıda, Türkiye'nin bulunduğu coğrafya ve bu coğrafyanın beraberinde getirdiği her türlü zenginliğin de büyük önem taşıdığına işaret eden Saraç, ziraat, tarım, su ve orman alanlarının ülkenin elindeki en büyük değerler olduğunu vurguladı. 

Katılımcılarla çok önemli ve heyecan verici bir gelişmeyi paylaşmak istediğini dile getiren YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç,  bu yıl, ziraat, orman ve su ürünleri odaklı programlarımızı tercih ederek yerleştirilecek ilk üç sıradaki _-_lerimize eğitim süreleri boyunca burs verileceğini ifade ederek Ziraat-Orman ve Su Ürünleri programlarını tercih ederek, fakültelere ilk üç sırada yerleşen _-_lere eğitim süreleri boyunca her ay 600 TL burs verileceği müjdesini verdi.

Aynı amaca hizmet etmesine yönelik olarak, Proje Tabanlı Mevlana Programını da başlattıklarını belirten YÖK Başkanı Prof. Dr. M.A. Yekta SARAÇ, bu şekilde bu alanda uluslararası işbirliklerinin de geliştirilmesini beklediklerini belirtti.

Bu gelişme neticesinde, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Kadirli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nda bulunan Organik Tarım İşletmeciliği ve Gıda Teknolojisi bölümlerini önümüzdeki eğitim öğretim dönemi için tercih edecek _-_ler de bu haktan yararlanabilecek.